سندروم گیلن باره در کودکان ایرانی

جدول محتوایی

برچسب‌ها
(درباره اختلال حرکتی بیشتر بدانیم) آتروفی اختلال تیک اختلال کم توجهی اختلال یادگیری بیش فعالی بیماری مغز و اعصاب بیماریهای متابولیک چیست؟ بیماری کیاری یا کیاری تالیف دکتر نرجس جعفری تشنج تگاتارد حبیبه نژاد بیگلری داروهای موثر بر سیستم اعصاب مرکزی داروی لاموتریژین چیست؟ در درمان تشنج هایی که به سایر دارو پاسخ نداده است استفاده می شود دومپریدون دکتر حبیبه نژاد بیگلری دکتر حبیبه نژاد بیگلریفوق تخصص مغز و اعصاب کودکان دکتر حبیبه نژاد بیگلری فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان ریتالین ریسپریدون سدیم وال پرات سندرم عصبی همراه با حرکات اضافی چیست سیمیوال فلج مغزی فنوباربیتال فوق تخصص مغز و اعصاب فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان فوق تخصص مغزو اعصاب کودکان فوق تخصص مغز و اعصای کودکان قرص رهاکین قرص پردنیزولون كاربامازپين لوتیراستام مموری پاور مننژیت مُهره‌شِکافیا اسپینا بیفیدا مکمل ها نوار مغز چیست دکتر حبیبه نژاد بیگلری فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان ویگاباترین پیراستام چکیده جامعی از کتاب تکامل نلسون کلوبازام یا سرسام

گیلن باره(Guillain-Barré Syndrome) یک پلی نوروپاتی حاد التهابی ست که با ضعف پیشرونده قرینه تظاهر میابد و شایع ترین علت فلج شل حاد در بیشتر نقاط دنیاست. لذا، بر آن شدیم تا خصلت‌های جمعیت شناختی این بیماری(GBS) را در کودکان ایرانی که در بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ با تظاهرات آن مراجعه کرده بودند را بررسی نماییم.

در این مطالعه تعداد کلی ۱۸۸۴ نفر مورد شناسایی قرار گرفتند که طبق این نتیجه میزان بروز تقریبی ۱.۷۲ مورد در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر از جمعیت برآورد شد. همچنین، بیشترین میزان بروز در بازه سنی ۰ تا ۵ سال رخ داده بود. صد البته این نکته نیز حائض اهمیت است که طبق آنالیز آماری، بین فصول سال و تظاهر GBS ارتباط معناداری وجود نداشت.

نتایج مطالعه ما حاکی از آن است که با توجه به هزینه بالای درمان، عوارض به جا مانده پس از بهبودی و میزان میرایی گهگاهی این بیماری، عطف توجه سیستم پایش سلامت به این بیماری می‌تواند مزایای قابل توجهی در این زمینه ایفا کند.

لینک مقاله

تب و تشنج در کودکان
درباره مغز چه سوالاتی دارید؟
درباره مغزمان بیشتر بدانیم
بپرسید
مغزمان را بیشتر بشناسیم

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما به دیگر کاربران نمایش داده نمی شود