شربت اتنتالین

شربت اتنتالین

جدول محتوایی

برچسب‌ها
آریپیپرازول چیست؟ اختلالات ژنتیکی به نام لوکودیستروفی اسپاستیسیتی، پاراپلژی، بیماری نرون حرکتی افسردگی سایکوتیک انوکساپارین چیست؟ دکتر حبیبه نژاد بیگلری بیماری HSP بیماری خود ایمنی بیماری میتوکندریال بیماریهای متابولیک چیست؟ بیماری پارکینسون بیماری کاناوان چیست؟ تری هگزیفنیدیل - آرتان تشنج حبیبه نژاد بیگلری داروهای ضد صرع داروهای موثر بر سیستم اعصاب مرکزی داروی توپیرامات چیست؟ داروی زیپکس چیست داروی ضد زوال عقل دکتر حبیبه نژاد بیگلری داروی نیترازپام چیست؟ درباره داروی لاکوزامید درباره داروی یونی ماید درباره منیزیم در درمان تشنج هایی که به سایر دارو پاسخ نداده است استفاده می شود درمان دمانس واسکولار دستور عمل اجرایی و ابزار غربالگری تکامل دونپزیل دکتر حبیبه نژاد بیگلری دکتر حبیبه نژاد بیگلری فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان دکتر حبیبه نژاد بیگلریفوق تخصص مغز و اعصاب کودکان رقیق کننده خون شبیه هپارین سیبلیوم فوق تخصص مغز و اعصاب فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان فوق تخصص مغزو اعصاب کودکان فوق تخصص مغز و اعصای کودکان قرص رهاکین قرص ملاتونین چیست؟ لاکوزامید چیست؟درباره داروی لاکسا لوتیراستام لوپوس اریتماتوز نوار مغز چیست دکتر حبیبه نژاد بیگلری فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان ویروس‌های هرپس سیمپلکس ویگاباترین کمک به درمان حمله های میگرن

شربت اتنتالین

موارد مصرف:

بهبود بیقراری و استرس در کودکان، بهبود بیماری بیش فعالی کودکان، افزایش تمرکز و کاهش حواس پرتی در کودکان

اجزاء فرآورده در هر ۵ میلی لیتر:

آکاسیا ۷۵۰ میلی گرم، عصاره رازک ۷۵ میلی گرم، عصاره بادرنجبویه ۷۵ میلی گرم، عصاره نارنج ۷۵ میلی گرم، عصاره گل ساعتی ۷۵ میلی گرم، عصاره کوشاد ۷۵ میلی گرم،ویتامین ب۶ (به صورت پیریدوکسین هیدروکلراید) ۳۵/۰ میلی گرم، منیزیم (به صورت منیزیم گلوکونات) ۱/۰ میلی گرم، فسفر (به صورت فسفات سدیم) ۰۳/۰ میلی گرم

مکانیسم اثر:

آکاسیا : به دلیل داشتن فیبرهای پروبیوتیک ، به تعادل فلور روده و در نتیجه جذب بهتر مواد موجود در فرآورده و سایر ویتامین ها و مواد معدنی کمک میکند. گیاه رازک : این گیاه جهت درمان اضطراب ، بی خوابی ، اختلال خواب، بی قراری، تحریک پذیری، اختلال بیش فعالی و عدم تمرکز و عصبانیت استفاده میشود. رازک اثر اشتها آور دارد و ثابت شده است که پس از ۱۴روز ، جهت درمان بی خوابی موثر می باشد و منجر به بهبود کیفیت خواب می شود. گیاه بادرنجبویه : این گیاه جهت درمان اضطراب، بی خوابی، بدخوابی، بی قراری، اختلال بیش فعالی و عدم تمرکز و اختلالات گوارشی و قلبی با منشا عصبی و اضطراب استفاده می شود. این گیاه همچنین دارای اثرات آرام بخش می باشد . اسانس روغنی گیاه بادرنجبویه حاوی ترپن می باشد که به سرعت جذب می شود و از سد خونی مغزی عبور کرده و گیرنده های گابا (GABA) را فعال می کند و باعث ایجاد آرامش می شود. بهار نارنج : به عنوان آرام بخش در فشارهای عصبی و جهت درمان بی خوابی استفاده می شود. همچنین باعث افزایش اشتها و کم شدن درد های عصبی معده می گردد. گل ساعتی : دارای اثرات مسکن و آرامبخش بوده و در بی خوابی، اختلالات دستگاه گوارش مربوط به اضطراب ، دردهای با منشا عصبی به خصوص در کودکان ، اختلال اضطراب و اختلال بیش فعالی و عدم تمرکز استفاده میشود. گیاه کوشاد : تحقیقات نشان داده است که ریشه گیاه کوشاد ، خاصیت آرامبخشی دارد. فعالیت ضد افسردگی این گیاه ممکن است مربوط به مهار آنزیم مونو آمینو اکسیداز باشد. همچنین این گیاه ،تقویت کننده سیستم ایمنی بدن می باشد. ویتامین B6 و منیزیم گلوکونات : همرا با دیگر مواد، به تنظیم تعادل عصبی کمک می کنند.

عوارض جانبی

این فرآورده در دوز درمانی بدون عارضه جانبی می باشد ، در بعضی از بیماران ممکن است باعث سرگیجها، عوارض گوارشی مانند تهوع ، واکنش های حساسیتی پوستی و خواب آلودگی شود.

تداخلات اثر:

مصرف فرآورده در افرادی که میدازولام و داروهای دسته MAOI مصرف می کنند ممنوع می باشد.این فراورده با داروهای سرکوب کننده CNS تداخل دارد لذا در صورت مصرف این داروها با پزشک یا داروساز مشورت کنید. مزیت نسبت به سایر فرآورده های بازار:این فرآورده حاوی ماده موثره طبیعی از عصاره های گیاهی به همراه ویتامین ب۶ و مینرال بوده که به طور خاص برای کوکان فرموله شده است و بدون عارضه جانبی می باشد .

هشدارها و منع مصرف:

در صورت مصرف فراورده ی دیگر یا داروهای شیمیایی برای بیش فعالی و اختلالات خلقی در کودکان، قبل از مصرف این فراورده با پزشک معالج خود مشورت کنید. به دلیل عوارض گوارشی مصرف فراورده در افراد مبتلا به زخم معده و زخم دوازدهه توصیه نمی شود. در صورت مصرف سایر مکمل های ویتامینی حتما با پزشک و یا داروساز خود مشورت کنید. برای دستیابی به نتیجه بهتر ، دارو را طبق دستور به صورت منظم مصرف نمایید. دوره درمانی توصیه شده این دارو ۱ تا ۲ ماه است. در صورت نیاز دوره درمان را تکرار نمایید. از مصرف این فرآورده در کودکان زیر ۲ سال خودداری نمایید.

تحریریه وب سایت دکتر حبیبه نژاد بیگلری

تب و تشنج در کودکان
درباره مغز چه سوالاتی دارید؟
درباره مغزمان بیشتر بدانیم
بپرسید
مغزمان را بیشتر بشناسیم

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما به دیگر کاربران نمایش داده نمی شود