قرص مولتی ویتامین مینرال

جدول محتوایی

برچسب‌ها
آریپیپرازول چیست؟ اختلالات ژنتیکی به نام لوکودیستروفی اسپاستیسیتی، پاراپلژی، بیماری نرون حرکتی افسردگی سایکوتیک انوکساپارین چیست؟ دکتر حبیبه نژاد بیگلری بیماری HSP بیماری خود ایمنی بیماری میتوکندریال بیماریهای متابولیک چیست؟ بیماری پارکینسون بیماری کاناوان چیست؟ تری هگزیفنیدیل - آرتان تشنج حبیبه نژاد بیگلری داروهای ضد صرع داروهای موثر بر سیستم اعصاب مرکزی داروی توپیرامات چیست؟ داروی زیپکس چیست داروی ضد زوال عقل دکتر حبیبه نژاد بیگلری داروی نیترازپام چیست؟ درباره داروی لاکوزامید درباره داروی یونی ماید درباره منیزیم در درمان تشنج هایی که به سایر دارو پاسخ نداده است استفاده می شود درمان دمانس واسکولار دستور عمل اجرایی و ابزار غربالگری تکامل دونپزیل دکتر حبیبه نژاد بیگلری دکتر حبیبه نژاد بیگلری فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان دکتر حبیبه نژاد بیگلریفوق تخصص مغز و اعصاب کودکان رقیق کننده خون شبیه هپارین سیبلیوم فوق تخصص مغز و اعصاب فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان فوق تخصص مغزو اعصاب کودکان فوق تخصص مغز و اعصای کودکان قرص رهاکین قرص ملاتونین چیست؟ لاکوزامید چیست؟درباره داروی لاکسا لوتیراستام لوپوس اریتماتوز نوار مغز چیست دکتر حبیبه نژاد بیگلری فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان ویروس‌های هرپس سیمپلکس ویگاباترین کمک به درمان حمله های میگرن

قرص مولتی ویتامین مینرال

قرص مولتی ویتامین مینرال ساپلکس برطرف کننده علائم ناشی از کاهش کارایی جسمی و فکری و خستگی و ضعف و همچنین ضعف دوران نقاهت بعد از بیماری، عفونت ، جراحی، رادیوتراپی در سنین مختلف با جبران ویتامین ها و مواد معدنی می باشد.

این مکمل حاوی ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، مینرال ها و ریز مغذی های متفاوت است. از ویتامین های محلول در چربی، ویتامین های A، D، E، و K را تقریبا معادل نیاز روزانه دارد. از ویتامین های محلول در آب ویتامین C و ویتامین های گروه B را در حد نیاز روزانه نیز دارا می باشد. سایر مینرال ها و ریز مغذی های آن شامل فولیک اسید، کلسیم گلوکونات، آیرون گلوکونات( آهن) ، منیزیوم هیدروکسید، زینک گلوکونات( روی)، سلنیوم، مس، منگنز، ید، پتاسیم و لوتئین هستند.

لوتئین موجود در این فرآورده خود نیز به حفظ سلامت بینایی و پوست کمک بسیاری می کند. با توجه به املاح به کار رفته در این فرمولاسیون جذب مینرال های آن به نسبت بالا می باشد. شکل دارویی مولتی ویتامین مینرال ساپلکس به شکل قرص است.

کاربردهای قرص مولتی ویتامین مینرال

این مکمل برای تقویت عمومی بدن و حفظ قوای جسمانی و افزایش توان جسمی مناسب است.

دستور مصرف قرص مولتی ویتامین مینرال

مصرف آن به صورت روزی ۱ عدد قرص همراه با ۱ لیوان پر آب است.

مزایای مصرف قرص مولتی ویتامین مینرال

ویتامین ها برای متابولیسم طبیعی بدن بسیار ضروری می باشند. ویتامین ها ترکیبات آلی بوده و وجود آن ها حتی به مقدار کم نیز برای سلامتی مفید هستند. غذاها بهترین منابع ویتامین ها می باشند. ویتامین های محلول در چربی ، در بدن در مقادیر متوسط ذخیره می شوند این مواد بطور طبیعی توسط ادرار دفع نمی شوند. ویتامین های محلول در آب در بدن ذخیره نمی شوند و توسط ادرار دفع می گردند. این ویتامین ها به ندرت سبب مسمومیت می گردند.

این فرآورده حاوی ویتامین های محلول در آب شامل ویتامین های گروه B و C ، ویتامین های محلول در چربی شامل ویتامین های A ، D ، E و K املاح معدنی آهن ، مس ، روی ، سلنیوم ، پتاسیم ، کلسیم ، منیزیم ، منگنز ، ید و آنتی اکسیدان لوتئین می باشد لوتئین از مناطقی از بدن ، که در معرض نور هستند ( مثل پوست و چشم ها ) محافظت می کند. این فرآورده برطرف کننده علائم ناشی از کاهش کارایی جسمی و فکری و خستگی و ضعف و همچنین ضعف دوران نقاهت بعد از بیماری ، عفونت ، جراحی ، رادیو تراپی ، در سنین مختلف با جبران ویتامین ها و مواد معدنی می باشد. این فرآورده جهت تشخیص ، پیشگیری و درمان نمی باشد.

توصیه های دارویی قرص مولتی ویتامین مینرال

بهترین زمان مصرف این مکمل به علت وجود آهن و زینک، دو ساعت پس از صبحانه و با فاصله از چای و لبنیات است.

در افراد مشکلات و بیماری زمینه ای خاصی دارند، حتما با پزشک معالج خود مشورت کنند.

این مکمل جایگزین رژیم غذایی نمی باشد. همچنین به علت وجود ویتامین های محلول در چربی در آن ، از مصرف بیش از حد این مکمل یا مصرف همزمان با سایر مولتی ویتامین ها خودداری شود.

در بیماران با مشکلات انعقادی بهتر است مصرف نشود.

در دوران بارداری و شیردهی مصرف این فرآورده ممنوع است.

عوارض جانبی قرص مولتی ویتامین مینرال ساپلکس

در صورت استفاده بیش از حد این فرآورده احتمال تغییر رنگ ادرار و در موارد نادر مشکلات گوارشی وجود دارد.

تداخلات دارویی قرص مولتی ویتامین مینرال

این مکمل با داروهای ضد انعقاد خون نظیر وارفارین، هپارین، کلوپیدوگرل، انوکساپارین و … تداخل دارد.

همچنین مصرف آن در بیماران مصرف کننده دیگوکسین توصیه نمی شود.

تداخل با داروهای نگهدارنده پتاسیم نظیر اسپیرونولاکتون نیز وجود دارد.

تحریریه وب سایت دکتر حبیبه نژاد بیگلری – فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان

تب و تشنج در کودکان
درباره مغز چه سوالاتی دارید؟
درباره مغزمان بیشتر بدانیم
بپرسید
مغزمان را بیشتر بشناسیم

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما به دیگر کاربران نمایش داده نمی شود