اتانرسپت

جدول محتوایی

برچسب‌ها
(درباره اختلال حرکتی بیشتر بدانیم) آتروفی اختلال تیک اختلال کم توجهی اختلال یادگیری بیش فعالی بیماری مغز و اعصاب بیماریهای متابولیک چیست؟ بیماری کیاری یا کیاری تالیف دکتر نرجس جعفری تشنج تگاتارد حبیبه نژاد بیگلری داروهای موثر بر سیستم اعصاب مرکزی داروی لاموتریژین چیست؟ در درمان تشنج هایی که به سایر دارو پاسخ نداده است استفاده می شود دومپریدون دکتر حبیبه نژاد بیگلری دکتر حبیبه نژاد بیگلریفوق تخصص مغز و اعصاب کودکان دکتر حبیبه نژاد بیگلری فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان ریتالین ریسپریدون سدیم وال پرات سندرم عصبی همراه با حرکات اضافی چیست سیمیوال فلج مغزی فنوباربیتال فوق تخصص مغز و اعصاب فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان فوق تخصص مغزو اعصاب کودکان فوق تخصص مغز و اعصای کودکان قرص رهاکین قرص پردنیزولون كاربامازپين لوتیراستام مموری پاور مننژیت مُهره‌شِکافیا اسپینا بیفیدا مکمل ها نوار مغز چیست دکتر حبیبه نژاد بیگلری فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان ویگاباترین پیراستام چکیده جامعی از کتاب تکامل نلسون کلوبازام یا سرسام

اتانرسپت

داروهای مسکن ،ضد التهاب وضد تب ها

موارد مصرف اتانرسپت

آرتریت روماتوئید فعال متوسط تا شدید و آرتریت پسوریازیس حاد و پیشرونده، درانگلستان مصرف آن در بیمارانی است که پاسخ کافی به داروهای DMAD نمی دهند اگرچه که در موارد حاد شدید ممکن است از ابتدا شروع شود. در آمریکا نیز می تواند به تنهایی جهت درمان آرتریت روماتوئید و آرتریت پسوریازیس جهت کاهش علائم و نشانه های بیمار و تأخیر آسیبهای ساختمانی استفاده شود. در اسپوندلیت انکیلوزان هم مصرف دارد.
در آرتریت ایدیوپاتیک جوانان شدید در کودکان بالای ۴ سال نیز استفاده می شود. در آمریکا در درمان پلاک های متوسط تا شدید پسوریازیس افراد بالای ۱۸ سال استفاده می شود.
محصول بیوتکنولوژی ساخته شده از دو نوع پروتئین انسانی است.

مکانیسم اثر اتانرسپت

(با TNF ترکیب شده و اثرات التهابی آن را مهار می کند).

فارماکوکینتیک اتانرسپت

پس از مصرف یک دوز زیر جلدی Etanercept که نیمه عمر متوسط آن حدود ۷۰ ساعت است و حداکثر غلظت پلاسمائی آن ۴۸ ساعت بعد حاصل می شود (در ترکیبات ساخت آمریکا این زمان به ترتیب ۱۰۲ ساعت و ۷۰ ساعت است). مصرف دوز بعدی وا بسته به سطح خونی دارو خواهد بود.
پس از مصرف یک دوز زیر جلدی Etanercept که نیمه عمر متوسط آن حدود ۷۰ ساعت است و حداکثر غلظت پلاسمائی آن ۴۸ ساعت بعد حاصل می شود (در ترکیبات ساخت آمریکا این زمان به ترتیب ۱۰۲ ساعت و ۷۰ ساعت است). مصرف دوز بعدی وا بسته به سطح خونی دارو خواهد بود.

عوارض جانبی اتانرسپت
عوارض شایع %۱۰
پوستی: راش پوستی
گوارشی: اسهال
عفونی: عفونت
موضعی: واکنش محل تزریق (خونریزی، کبودی، قرمزی، خارش، درد، تورم؛ خفیف تا متوسط و معمولا ‌با تزریقات بعدی کاهش می یابد.
تنفسی: عفونت مجاری تنفسی فوقانی، عفونت مجاری تنفسی
متفرقه: توسعه آنتی بادی، تیتر مثبت ANA
عوارض نسبتا شایع %۱۰-۱
پوستی: خارش، کهیر
ازدیاد حساسیت: واکنش ازدیاد حساسیت
متفرقه: تب
سایر عوارض (درصد نامشخص
پوستی: سلولیت
گوارشی: گاستروانتریت
عفونی: آبسه، آنفلونزا، سپسیس
عصبی، عضلانی و اسکلتی: عفونت استخوان، آرتریت عفونی
کلیوی: پیلونفریت
تنفسی: برونشیت، پنومونی، سینوزیت

تداخلات دارویی اتانرسپت
مشخصات کلی تداخلات:
– تشدید اثرات سرکوب‌کننده سیستم ایمنی

دکتر حبیبه نژاد بیگلری – فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان

تب و تشنج در کودکان
درباره مغز چه سوالاتی دارید؟
درباره مغزمان بیشتر بدانیم
بپرسید
مغزمان را بیشتر بشناسیم

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما به دیگر کاربران نمایش داده نمی شود